Edukacja od podstaw(ówki)

30 maj 2022

Za nami moc niecodziennych wrażeń, które zebraliśmy podczas pikniku WŁĄCZ KLIMAT NA WIOSNĘ. Organizatorem wydarzenia był Urząd Miasta Zamość.

Na co dzień dbamy o prawidłową segregację u źródła, czyli w gospodarstwie domowym, a edukacja od podstaw(ówki) jest dla nas równie istotna. 20 maja spotkaliśmy się z uczniami Szkoły Podstawowej nr 8 im. Orląt Lwowskich w Zamościu. To miasto innowacji, które jako trzecie w Polsce, wdrożyło System Indywidualnej Segregacji Odpadów T-Master, aż w siedmiu lokalizacjach.

Podczas pikniku, oprócz szeregu atrakcji sportowych jakimi staraliśmy się go umilić, przeprowadziliśmy wiele rozmów z młodzieżą na temat segregacji. Dzieci doskonale wiedziały, na czym ona polega i nie miały większych problemów z przypisaniem odpadów do poszczególnych frakcji. Na pytanie, czy segregują, padało zdecydowane TAK! To budujące.

Piknik Zamość 20052022 (6) małe.JPG

Meta gry miejskiej T-Master, do której zaprosiliśmy uczniów, prowadziła do inteligentnych pojemników #ELMO przy ulicy Chłodnej. Gdy tam dotarli, usłyszeliśmy: Mega nowoczesne! Przydatne. Automatyczne! Nigdy nie widziałem pojemników, które otwierają się na kod! Na pytanie, czy chcieliby z takiej technologii korzystać, odpowiedź brzmiała: TAK. To dla nas dodatkowa motywacja do działania!

Piknik Zamość 20052022 (18).JPG

Oprócz zespołu T-Master wyśmienitą zabawę i potężną dawkę wiedzy serwowali tego dnia: Fundacja Odzyskaj Środowisko, Elektryczne Śmieci, AURAEKO, Szkolne Centrum Recyklingu.