Pierwsze rozwiązanie skutecznej segregacji odpadów dla osiedli wielorodzinnych

04 maj 2019

10 maja 2019r. to data premiery pierwszego i jedynego w kraju rozwiązania pn. System Indywidualnej Segregacji Odpadów T-Master ELMO (Elektroniczny Licznik Miejskich Odpadów). Mieszkańcy od tej pory w łatwy i dogodny sposób będą mogli realizować obowiązek segregacji odpadow.

Na wybranym osiedlu nr 5 "Płońska" w Ciechanowie w trzech dogodnie usytuowanych lokalizacjach zamontowane zostaną pojemniki na odpady. Nie będą to jednak zwykle pojemniki. To inteligentne obudowy standardowych koszy obecnych na wszystkich osiedlach, które będą ważyć wyrzucone do nich odpady. Dostęp do nich będą mieć jedynie mieszkańcy osiedla, którzy za pomocą kodów kreskowych na workach będą mogli odblokowywać klapy poszczególnych pojemnikow.

Co to oznacza dla mieszkańców:

1) dotychczasowe wolnostojące śmietniki zastąpione będą estetycznymi pojemnikami, które chronią przed rozprzestrzenianiem się śmieci (np. wiatr),
2) bezpieczne, zamknięte pojemniki chronią przed dostępem do nich osób nieuprawnionych (podrzucanie śmieci, bezdomni),
3) pojemniki są szczelne, więc robactwo, gryzonie i ptaki nie mają dostępu do odpadów, dzięki temu okolica jest znacznie bardziej higieniczna,
4) skutecznie realizowany jest obowiązek segregacji - na takich samych zasadach jak mieszkańcy domów jednorodzinnych, którzy posługują się kodami kreskowymi od lat.

instrukcja elmo.jpg

W dniach 6-13 maja mieszkańcy osiedla mogą liczyć na pomoc organizatorów zarówno w uzyskaniu informacji na temat wdrażanego nowego sposobu realizacji obowiązku segregacji odpadów na swoim osiedlu jak i w samej obsłudze pojemników. Wolontariusze Fundacji Łydynia odwiedzą każde gospodarstwo domowe, aby wręczyć pulę kodów kreskowych, instrukcje użytkowania oraz list od Prezydenta Miasta Ciechanowa.

nie ma cie w odmu.jpg

Warto zaznaczyć, iż wdrożenie pilotażowego rozwiązania to efekt lokalnej współpracy Grupy T4B (autora rozwiązania), władz miasta, spółdzielni mieszkaniowej TBS Sp. z o.o., Przedsiębiorstwa Usług Komunalnych Sp. z o.o. oraz Fundacji Łydynia.

wspołpraca.jpg

Chcesz wiedzieć więcej? Masz pytanie?
Zapraszamy do kontaktu poprzez nasz formularz kontaktowy.

https://t-master.pl/kontakt