Śrem dołącza do miast korzystających z systemu T-Master!

05 październik 2022

Wielkopolski Śrem dołącza do grona miast, które wykorzystywać będą system T-Master do rozliczania mieszkańców za odpady komunalne. Choć wdrożenie ma charakter pilotażowy i objęte nim zostały trzy bloki przy ul. Wojska Polskiego, stanowi duży krok ku obniżeniu opłat za odpady, skutecznej segregacji, podniesienia estetyki i budowaniu świadomości mieszkańców na temat produkowanych przez siebie śmieci.

Świebodzin, Ciechanów, Zamość, a od 5 października również Śrem to miasta, w których oddaliśmy do użytku mieszkańców system rozliczania za odpady T-Master. Nasza technologia do selektywnej zbiórki odpadów jest nie tylko nowoczesna, ale także wspiera zachowania proekologiczne.

-Celem spółki T-Master jest ograniczanie ilości odpadów na świecie. Realizujemy go poprzez dostarczanie systemu organizującego w sposób kompleksowy zbiórkę selektywną odpadów komunalnych. Dzięki precyzyjnym informacjom o ilości wyprodukowanych odpadów uzyskujemy efekt edukacyjny, każda osoba wyrzucająca śmieci widzi ile jakiej frakcji wyprodukowała i ile musi zapłacić. Realnie wpływamy w ten sposób na zmianę zachowań konsumenckich i ochronę środowiska. – mówi Agnieszka Rychlicka, wiceprezes Zarządu T-Master.

Jako pierwsi w Śremie o wyjątkowości i przyjazności technologii T-Master przekonają się mieszkańcy trzech bloków przy ul. Wojska Polskiego. 10 inteligentnych pojemników ELMO (Elektroniczny Licznik Miejskich Odpadów), do których wyrzucane będą posegregowane śmieci, służyć będzie 98 gospodarstwom domowym. Nowi użytkownicy inteligentnych pojemników będą mieć także, od stycznia 2023 roku, obniżone opłaty za odbiór odpadów.

Możliwość wprowadzenia 5 metody - PAYT, czyli płać za to co wyrzuciłeś, to jednak nie jedyna korzyść płynąca z wprowadzenia systemu T-Master. Nasza zaawansowana technologia, która dostarcza informacje o odpadach w formie cyfrowej, pozwala łatwo organizować zbiórkę selektywną i poprawia estetykę miejskich przestrzeni.

3.jpg

Samorządy stawiają na innowacje

Coraz więcej gmin, mając na uwadze osiągnięcie wymaganych poziomów recyklingu i troskę o środowisko decyduje się na wybór technologii T-Master.

-Liczę, że wdrożony system przyczyni się do poprawy poziomu selekcji, poprzez możliwość identyfikacji właścicieli niewłaściwie posegregowanych odpadów. Ponadto uruchomienie inteligentnych pojemników ma ogromną wartość edukacyjną: ukształtuje świadomość mieszkańców o ilości produkowanych śmieci w gospodarstwie domowym, wykreuje postawy, które staną się przykładem dla kolejnych pokoleń, a dokładna segregacja wspomoże recykling. – mówi Adam Lewandowski, Burmistrz Śremu.

Zaledwie 2 dni temu, 3 października, umowę na wdrożenie kompleksowego systemu T-Master podpisała Gmina Świebodzin. 104 pojemniki ELMO staną jeszcze w tym roku na osiedlach Żaków i Widok, skorzysta z nich 1008 gospodarstw domowych. W mieście powstanie również pierwszy w Polsce, nowoczesny Punkt Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych #ePSZOK247.

Więcej: https://zachod.pl/719783/cyfrowe-smietniki-w-swiebodzinie/