Świebodzin nie przestaje wyznaczać trendów w segregacji!

04 październik 2022

Już nie tylko ELMO, ale i ePSZOK247 będą służyć mieszkańcom Świebodzina. 3 października spółka T4B podpisała umowę z Urzędem Miasta na realizację Systemu Indywidualnej Segregacji Odpadów T-Master.

Realizacja nowej inwestycji w Świebodzinie będzie dwuetapowa. W ramach pierwszego etapu, do końca 2022 r., na osiedlach Widok i Żaków zostaną zainstalowane 104 inteligentne, bezdotykowe pojemniki ELMO (Elektroniczny Licznik Miejskich Odpadów), z których docelowo korzystać będzie 1008 gospodarstw domowych.

Drugim etapem będzie uruchomienie nowoczesnego Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych ePSZOK247 w 2023 roku. Obiekt, jako pierwszy w Polsce, umożliwi mieszkańcom dostarczenie odpadów problematycznych (np. elektrośmieci, resztek farb, środków ochrony roślin) i gabarytowych (np. mebli, odpadów budowlanych) w dogodnym dla nich czasie i w wygodny sposób.

Wartość kontraktu wynosi niemal 13,5 mln PLN.

Warto przypomnieć, że System Indywidualnej Segregacji Odpadów jest już znany mieszkańcom Świebodzina. Świebodzińskie Towarzystwo Budownictwa Społecznego Sp. z o.o. to pierwszy zarządca nieruchomości, który zdecydował się na wybór naszej technologii.

Więcej: https://t-master.pl/aktualnosc/swiebodzin-wyznacza-trendy-w-segregacji