Świebodzin wyznacza trendy w segregacji

14 listopad 2021

Świebodzińskie Towarzystwo Budownictwa Społecznego Sp. z o. o.to pierwszy w historii zarządca nieruchomości, który wdrożył System Indywidualnej Segregacji Odpadów.

8 listopada to oficjalna data końca realizacji pierwszej instalacji Systemu Indywidualnej Segregacji Odpadów (SISO) T-Master w Świebodzinie. Tego dnia odbyły się odbiory techniczne i przeprowadzone zostały ostatnie szkolenia praktyczne z obsługi urządzeń dla ŚTBS, zamawiającego, Urzędu Miasta Świebodzin, który posiada bieżący wgląd do systemu i wyników segregacji mieszkańców oraz Zakładu Wodociągów Kanalizacji i Usług Komunalnych Sp. z o.o. zajmującego się odbiorem odpadów w mieście.

T-Master Świebodzin JSP (11) małe.jpg

Do dyspozycji pierwszych lokatorów nowego osiedla przy ul. Bocznej 2, przeznaczone jest 8 inteligentnych pojemników na odpady ELMO (Elekroniczny Licznik Miejskich Odpadów). Mieszkańcy wraz z pakietem startowym zawierającym naklejki z QR kodami na worki, które otwierają bezdotykowe klapy urządzeń,otrzymują indywidualne konto w Systemie Indywidualnej Segregacji Odpadów.

Dzięki rejestracji w SISO lokatorzy zyskują m.in.:

  • informację o liczbie posiadanych naklejek z kodami QR i wygodną możliwość zamówienia kolejnych w aplikacji,
  • wiedzę na temat ilości i rodzaju odpadów wytwarzanych przez gospodarstwo domowe,
  • informację o uzyskanym poziomie segregacji i jego porównanie ze średnim wynikiem bloku.

System Indywidualnej Segregacji Odpadów to jedyne na rynku rozwiązanie, które dostarcza wiedzę na temat odpadów generowanych przez mieszkańców oraz stwarza możliwość wprowadzenia metody indywidualnego rozliczania mieszkańców za odbiór odpadów na postawie ich konkretnej masy i rodzaju.