Deweloper dziś nie tylko buduje, ale i segreguje

29 grudzień 2021

Nowe technologie wspierające zbiórkę selektywną odpadów komunalnych stają się obowiązkowym elementem zrównoważonego budownictwa. Sprzyja im prawo, zachowania konsumenckie i troska o środowisko.

Od stycznia 2022 roku, według nowelizacji ustawy o utrzymaniu czystości i porządku w gminie, każde gospodarstwo domowe w zabudowie wielolokalowej może być rozliczane z obowiązku segregacji indywidualnie. To oznacza rewolucję organizacyjną i technologiczną, do której branża deweloperska z pewnością dołączy. Dlaczego? Bo z argumentami przemawiającymi za wdrożeniem innowacji, takiej jak smart system do zbiórki odpadów, trudno dyskutować, a lepiej włączyć się do grona liderów, którzy wyprzedzają działania konkurencji.

Argument pierwszy.
ŚMIETNIKI TO CZĘŚĆ WSPÓLNA I DOSTĘPNA DLA WSZYSTKICH MIESZKAŃCÓW

W nawet najbardziej prestiżowych realizacjach brakuje estetycznych rozwiązań zapewniających czystość i porządek w miejscach do gromadzenia odpadów. Zorganizowanie tej wspólnej przestrzeni w sposób bezpieczny, higieniczny jest dziś ważnym wyróżnikiem oferty na rynku ekologicznych inwestycji.

Argument drugi.
SEGREGACJA TO ELEMENT NASZEJ KULTURY.

Zbiórka selektywna w budynkach wielolokalowych jest już obowiązkowa, a wprowadzenie technicznych możliwości indywidualnego rozliczania mieszkańców z segregacji to wyjście ku potrzebom klienta.

Argument trzeci.
ROZWIĄZANIA TYPU SMART WPISUJĄ SIĘ W IDEE ZRÓWNOWAŻONEGO BUDOWNICTWA

Wykorzystanie technologii wpisującej się w ideę obiegu zamkniętego, która nie tylko sprzyja segregacji, ale dostarcza wiedzę dla mieszkańców, to innowacyjne działania w realizacji planu polityki zrównoważonego rozwoju. Nowa technologia do gromadzenia odpadów pozwala odzyskać więcej surowców do ponownego przetworzenia.

Argument czwarty.
MIESZKAŃCY LUBIĄ CZUĆ SIĘ KOMFORTOWO

Bezdotykowa obsługa urządzeń jest prosta i przyjemna dla mieszkańców, a w czasach pandemii szczególnie pożądana.

Argument piąty.
ŻYJEMY W ŚWIECIE NOWYCH TECHNOLOGII

Wdrożenie Systemu Indywidualnej Segregacji Odpadów (SISO) to nie tylko nowoczesna obudowa urządzeń, ale przede wszystkim innowacja, która przenosi mieszkańców do świata cyfrowego. Na indywidualnym koncie użytkownika widoczne są m.in. informacje na temat ilości i rodzaju odpadów. Ta wiedza jest wciąż unikatowa i to pierwszy ważny krok do wprowadzenia metody indywidualnego rozliczania się za odpady od ich masy., W chwili obecnej gospodarstwo domowe, które segreguje przy indywidualnym rozliczeniu może płacić mniejszą opłatę za odpady, a dodatkowo troszczyć się o środowisko.

Argument szósty.
WSPIERANIE SEGREGACJI BUDUJE EKOLOGICZNĄ ŚWIADOMOŚĆ MIESZKAŃCÓW INWESTYCJI

Autorska aplikacja, jako jedyna na rynku, pokaże mieszkańcom, ile odpadów faktycznie wytwarzają. Podgląd danych pozwala śledzić postępy w ich ograniczaniu i zachęca do ekologicznej postawy. Idea, która przyświecała stworzeniu SISO to MNIEJ ŚMIECI NA ŚWIECIE.

Argument siódmy.
NIKT NIE LUBI WIDOKU PRZEPEŁNIONYCH ŚMIETNIKÓW

Nawet najbardziej ekskluzywne apartamentowce tracą w oczach lokatorów, gdy z koszy na terenie inwestycji wypadają śmieci. System Indywidualnej Segregacji Odpadów informuje o zapełnieniu pojemnika na odpady, więc firma komunalna przyjeżdża we właściwym momencie. Mieszkańcy mogą również sprawdzić za pomocą aplikacji czy pojemnik z określoną frakcją w danej chwili jest dostępny. Jeśli jest pełen, mogą oni poczekać aż zostanie opróżniony lub skierować swoje kroki do kolejnego, który podpowie SISO.

Koszt wdrożenia Systemu Indywidualnej Segregacji Odpadów w przeliczeniu na 1 m kw. jest znikomy, a zysk wielowymiarowy. Czemu więc nie korzystać z takich z takich rozwiązań?

Więcej: https://investorrealestateexpert.co/nowoczesne-budownictwo-w-parze-z-segregacja-rozwiazanie-smart-city-nie-tylko-dla-miast/)